Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall projektera, projektleda och utföra entreprenader samt underhållsarbeten av elanläggningar samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 52 228 | 34 052 | 31 543 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 5 264 | 2 914 | 1 825 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 5 290 | 2 992 | 1 845 |
| Årets resultat (tkr) | 4 350 | 2 583 | 1 971 |
| Summa tillgångar (tkr) | 38 260 | 29 732 | 22 146 |
| Antal anställda | 12 | 9 | 9 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 52 228 | 34 052 | 31 543 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 5 264 | 2 914 | 1 825 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 5 290 | 2 992 | 1 845 |
| Årets resultat (tkr) | 4 350 | 2 583 | 1 971 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 526 | 724 | 275 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 37 734 | 29 009 | 21 870 |
| Tillgångar (tkr) | 38 260 | 29 732 | 22 146 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 19 245 | 14 895 | 12 313 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 3 057 | 3 472 | 3 774 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | |||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 15 958 | 11 365 | 6 058 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 38 260 | 29 732 | 22 146 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 12 | 9 | 9 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 4 352 | 3 784 | 3 505 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 10.1% | 8.6% | 5.8% |
| Soliditet | 56.0% | 58.5% | 67.9% |
| Kassalikviditet | 234.5% | 252.1% | 354.2% |
Infraservice Nord AB ingår i en koncern med 5 bolag. Moderbolag är I.S.N. Holding AB och koncernmoderbolag är Skylift i Norr AB. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall projektera, projektleda och utföra entreprenader samt underhållsarbeten av elanläggningar samt därmed förenlig verksamhet.